2021.11.16.
Eredményeink a Tudományos Diákköri Konferencián
Sikeresen szerepeltek hallgatóink a kari TDK-n

Tanszékünk hallgatói 2021. november 16-án, a Kari Tudományos Diákköri Konferencián, az Elektronikus Eszközök és Technológiák szekcióban mutatták be legújabb kutatási eredményeiket. Büszkék vagyunk rájuk!

I. helyezést ért el Kovács Rebeka és Kamondi Noémi (egészségügyi mérnök MSc hallgatók): "Von Willebrand faktor aktivációjának vizsgálata mikrofluidikai rendszerekben" (konzulenseik: Borók Alexandra és Dr. Bonyár Attila)

II. helyezést ért el Ágoston Boglárka (villamosmérnök BSc hallgató): "Deformációmérés nyomtatott áramköri hordozón kialakított réz mintázattal" (az ETT-ről konzulense: Dr. Harsányi Gábor)

II. helyezést ért el Havellant Gergő (villamosmérnök BSc hallgató): "Textilszövet maszkok alapanyaginak vizsgálata és minősítése lézer alapú részecskeszámlálási módszerrel" (konzulensei: Dr. Géczy Attila, Bátorfi Réka, Dr. Illés Balázs)

III. helyezést ért el Máté Lilla Szilvia (villamosmérnök MSc hallgató) "Germániummal ötvözött SnAgCu ólommentes forraszhuzalok elektrokémiai korróziós vizsgálatai" (az ETT-ről konzulense: Dr. Medgyes Bálint)

III. helyezést ért el Ujvári Katinka (egészségügyi mérnök MSc hallgató): "A szomatikus mikroglia-idegsejt kapcsolat ultrastruktúrája és patológiás szerepe" (az ETT-ről konzulense: Dr. Bonyár Attila)

Jutalomban részesült Rozs Egon (villamosmérnök MSc hallgató): "Gőzfázisú forrasztóállomás újszerű validációja szenzorokkal" (konzulense Dr. Géczy Attila)

Minden bemutatott TDK dolgozathoz, az elvégzett kutatómunkához valamint az elért helyezésekhez gratulálunk!

Az idei konferencián ismét sokféle témában bizonyították rátermettségüket hallgatóink. Tanszékünk multidiszciplináris profilját kiválóan megmutatták az érdekes kutatási témák és előadások, melyek közül többet más kutatóintézetekkel vagy ipari partnerekkel együtt vezettünk.

Először újfajta, lézeres mintázatkialakítással készített, akár a hordozóba is integrálható nyúlásmérő bélyegekről hallhattunk; majd az agy fő immunsejtjeinek, a mikroglia sejteknek az idegsejtekkel történő újonnan felfedezett kommunikációs folyamatainak vizsgálatáról. Ezután a gőzfázisú kemencékben használható áramlás-és nyomásmérő rendszer alkalmazásáról és a kész szenzorfúziós prototípusról esett szó, majd voltammetriás mérések és látványos képek segítségével megismerhettük a germániummal ötvözött SAC forraszok korrózióját. A textilszövet maszkok szűrési hatékonyságát vizsgálta és hasonlította össze több paraméter mentén a következő kutatás, sokféle különböző mintán. Ezután többféle mikrofluidikai rendszer tervezését, szimulációját és tesztelését is magába foglaló kutatást ismerhettünk meg, mely célja nyíróerejű áramlási viszonyok létrehozása volt, amivel aktiválható egy, a véralvadáshoz nélkülözhetetlen protein.

A dolgozatok listája és a kutatások rövid szöveges összefoglalói elérhetők: ITT

Eredményjegyzék  ITT

Köszönet illeti a tanszéki és a külsős konzulenseket, valamint azon oktatóinkat, akik a konferencián bírálóként vagy bizottsági tagként vettek részt.