2022.12.14.
Konferencia részvételeink 2022-ben
PhD hallgatóink és kollégiánk eredményei

Kollégáink és doktorandusz halgatóink idén is számos tudományos koferencián vettek részt, ahol szakmai közönség előtt mutathatták be kutatási eredményeiket.

Tanszékünket két doktorandusz hallgatónk is képviselte a 2022 November 21-22 között rendezett IEEE Joint 22nd International Symposium on Computational Intelligence and Informatics és 8th International Conference on Recent Achievements in Mechatronics, Automation, Computer Science and Robotics (CINTI-MACRo 2022) konferencián. Az egyesített rendezvényt  közösen szervezte az Óbudai Egyetem és a romániai Sapientia Egyetem; több előadás online megtartásával.

Behnaz Motamedi szóbeli előadást tartott "Design of a Smart Irrigation using wireless communication protocols in Greenhouse" címmel. Témája a mezőgazdaság egyik legnagyobb kihívása, az üvegházi öntözés volt. Az üvegházban termesztett termények állapotának ellenőrzése valamint szabályozása, a termésátlag csökkenése, valamint az esetleges túlöntözés energia- és időrabló gyarkolatára szükséges megoldást találnunk. Tanulmányában az okos üvegházak gyakori vezetéknélküli kommunikációs protokolljait hasonlította össze.

I Made Putrama szintén szóbeli előadást tartott a CINTI-MACRo 2022-n. Cikkének és előadásának címe "An Automated Graph Construction Approach from Relational Databases to Neo4j".

Tanszékvezetőnk, Illés Balázs meghívott előadóként vett részt Investigating Sn whisker growth from SnAgCu composite solder joints című elődásával  a 12th International Advances in Applied Physics & Materials Science Congress & Exhibition (APMAS) konferencián 2022. október 13-19-án, melyet a törökországi Ölüdeniz-ben rendeztek. Az APMAS az anyagtudomány új technológiáit bemutató éves összejövetel és konferencia, melyen évente mintegy 350 résztvevő osztja meg egymással a tudományágban elért legújabb eredményeit.

Ravi Sharma a "The fundamentals and strategies of maintenance, repair, and overhaul (MRO) in Industry 4.0" című cikkét mutatta be a IEEE 3rd International Conference on Electrical, Computer and Energy Technologies, ICECET konferencián, melyet Csehországban Prágában rendeztek meg 2022. július 20-22. között. Cikke összefoglalja a karbantartás kettős eszkalációját, kezdetben szól a karbantartások korrekciós és meglőző megközelítésének történetéről és fejlődéséről, majd ismerteti a megelőző és végül a proaktív karbantartást. A fenti technikák és megközelítések fejlődéséről statisztikai, gépi tanulási és mélytanulási megközelítéseket ismertet; majd eljut a különféle karbantartás-függő architektúrák és elemek fejlesztéséig. Szól a karbantartó architektúrákról, kombinált szabványokról, jó gyakorlatokról, meghatározott protokollokról és interfészekről. Megvizsgálta, hogy a különböző karbantartási megközelítéseket hogyan alkalmazzák és integrálják a IT különböző területein, különösen a következő-generációs hálózatok, IIoT és Ipar 4.0 esetén.

Atallo Kassaw Takele a 2022 május 16-18-án megrendezett 2022 IEEE 2nd Conference on Information Technology and Data Science (CITDS)  konferencián online mutatta be kutatási eredményeit. A konferenciát a Debreceni Egyetem Infromatikai Kara szervezte. Előadásának és cikkének címe: "Anomaly Detection Using Hybrid Learning for Industrial IoT". Az ipari IoT rendszerek biztonsági problémáinak többsége az abnormális csomópontok miatt jön létre. A fellépő anomáliák időbeni és pontos detektálása nagy kihívás. A szerző egy tipikus erőforrás-takarékos hibrid tanulás-alapú anomália-érzékelő keretrendszert mutat be ipari IoT-khoz.

Köszönet illeti a témavezetőket és a társszerzőket is: Villányi Balázst és Martinek Pétert.